top of page
A.jpg
A.jpg

MVDr. Anna Mandelová

CESTA PRAXÍ

Po vystudování Veterinární a farmaceutické univerzity Brno v roce 2017 pracovala rok na veterinární klinice v Litoměřicích. Následně se pro prohloubení znalostí přesunula na internship (tj. rotace po odděleních kliniky - anesteziologie, interna, neurologie, chirurgie, oftalmologie) na referenční kliniku Jaggy Praha, kde měla šanci potkat mnoho zajímavých pacientů a pracovat pod vedením odborníků z jednotlivých oborů. Zde ji pro svoji

pestrost nejvíce zaujala interní medicína psů a koček, ve které se snaží stále zdokonalovat. Již od dob studia se pravidelně účastní přednášek a seminářů. Od února 2020 je členkou týmu Veterinární kliniky Jesenice.

PROČ JSEM SE STALA VETERINÁŘKOU

Na rozdíl od většiny spolužaček jsem se jako úplně malá veterinářkou stát nechtěla, a to zejména kvůli nutnosti potýkat se i se smutnými aspekty soužití se zvířaty. Po odchodu naší fenky jezevčíka, se kterou jsem vyrůstala od malička, mi však došlo, že právě tyto náročné okamžiky je třeba majitelům zvířat co nejvíce ulehčit, a předně pomocí kvalitní péče dělat vše pro to, aby s námi naši mazlíčci vedli co nejdelší spokojený život. Navíc pro mě veterinární medicína byla a je nejzajímavějším oborem, co si vůbec umím představit.

Nyní na mateřšké dovolené

ŽIVOT MIMO ORDINACI

Kromě veteriny ji baví cestování, fotografování, jezdectví a práce s koňmi a také turistika, při které je jí nejlepší společnicí fenka Kon-Tiki. Ve zbývajícím volném čase by se ráda věnovala nějakým užitečným ručním pracím, ale nemá na ně trpělivost.

bottom of page